-5.2 C
Скопје
01:09 - 26 јануари, 2022

(ВИДЕО)ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАЛАШЕВИЌ: Ќерката Јелена проговори за прошталното писмо на Панонскиот морнар

ѓорѓе балашевиќ

Кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ му оставил писмо на семејството како аманет – што да прават кога ќе го нема, открија неговите најблиски кога гостуваа во емисијата „TV lica kao sav normalan svijet“.

(ФОТО) ВО ДОМОТ НА ОЛИВЕРА БАЛАШЕВИЌ: Топлина и рустикален стил споделени со Џоле

Содржината на оваа порака никогаш нема да биде објавена, но ќерката Јелена раскажала како дошло до тоа.

„Со оглед на тоа дека Џоле ​​гледаше на животот со многу хумор, ни напиша писмо минатиот ноември, т.е. е-маил. Се се гледавме и се дружевме тогаш секој ден. Сакаше нешто да биде запишано. Не мислам да одам никаде, велеше“, рече таа, додавајќи:

јелена балашевиќ
фото: принтсктин-јутјуб

„Тоа не беше список со барања, туку како песната на Киплинг. Никогаш нема да биде објавено, бидејќи тоа е нешто меѓу него и нас. Кога го добив, не сакав да го читам. Тој нѐ подготви сите за тоа. Една од пораките беше како да се однесуваме кога тон навреди ќе бидат упатени кон семејството, напиша како да се однесуваме со неговото авторство. Ние едноставно го правиме тоа, како човекот кој ни ги исполни сите желби“, заврши Беба.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....