3.8 C
Скопје
20:02 - 5 декември, 2023

(Видео) Моника Белучи и Тим Бартон вљубени и среќни во јавност: Актерката никогаш вака не блескала!

Актерката и режисерот силно се држеа за раце и изгледаа среќни.

59-годишната италијанска актерка и модел Моника Белучи и 65-годишниот американски режисер Тим Бартон дебитираа на црвениот тепих како пар. Вљубените присуствуваа на премиерата на филмот „Дијаболик, кој си ти?“ на 18. Римски филмски фестивал, каде Белучи ја игра Алтеа ди Валемберг.

Моника изгледаше беспрекорно во тесен темносив долг фустан од кој се надѕираа прерамките на градникот, секако со нагласено деколте, а во рацете држеше мала чанта која одговараше на нејзината облека. Тим избра класичен темен костум.

Двојката се држеа за раце и изгледаа среќни.

Бартон и Белучи тајно се забавуваа неколку месеци, но актерката конечно ја потврди нивната врска во интервју за француски „Ел“ во јуни.

„Што да кажам… Најпрво, мило ми е што го запознав овој човек. Ова е една од оние средби што ретко се случуваат во животот… Го познавам овој човек, го сакам и сега ќе се потудам да го запознаам режисерот, а тоа за мене е почнување на уште една авантура. Го сакам Тим и многу го почитувам Тим Бартон“, рече таа.

 

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....