12.8 C
Скопје
22:02 - 27 февруари, 2024

(Видео) „Ќе плачеш кај мајка ти како минатиот пат?“ Џастин Тимберлејк одговори на извинувањето на Бритни Спирс, а таа му се закани со правна постапка!

Џастин Тимберлејк одговори на извинувањето на Бритни Спирс за време на неговиот настап: пејачката се огласи на социјалните мрежи за да побара прошка од оние кои можеби биле навредени од нејзините мемоари. Се разбира, зборуваме за нејзиниот поранешен љубовник Џастин Тимберлејк, чија репутација беше сериозно нарушена по нејзините откритија: во книгата, Бритни призна дека на 19-годишна возраст забременила од него и била принудена на негово инсистирање да абортира. . Неговите обожаватели го „прогонуваа“ и обвинуваа пејачот, а таа сметаше дека е потребно да му се извини. Пејачката јавно се воодушеви и на новите песни на Џастин.

Сепак, Тимберлејк, очигледно, не ѝ простил. На неговиот последен концерт, тој рече: „Би сакал да ја искористам оваа прилика да му се извинам на никого што апсолутно не го е*ам“. После тоа, тој го изведе својот долгогодишен хит Cry Me a River, кој го објави по раскинувањето со Бритни: многумина веруваат дека песната е посветена на неа.

Бритни Спирс не молчеше. Таа на социјалните мрежи објави ново видео во кое танцува во црвен фустан (претплатниците веќе го нарекоа „одмазднички фустан“), а исто така му се закани на своето поранешно момче со правна постапка и му го возврати извинувањето.

„Слушнав некој како вели „с*ање“ за мене. Сакаш да ја решиш работата на суд или да одиш дома и да плачеш кај мајка ти како минатиот пат? Не ми е жал!“ – напиша пејачката.

Бритни Спирс и Џастин Тимберлејк беа во романтична врска од 1997 до 2002 година. Нивното раскинување беше гласно и јавно: Тимберлејк навести за неверството на пејачката. Самата Бритни во своите мемоари изјавила дека не изневерувала, но самиот Џастин ја оставил пишувајќи ѝ СМС. По откритијата на Бритни Спирс, пејачката беше „прогонувана“ од нејзините обожаватели.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....