16.8 C
Скопје
12:35 - 3 март, 2024

Соседите на Мелина и Харис Џиновиќ проговорија за кавгите на поранешните сопружници: Јасно беше дека ќе се разведат

Иако со месеци се шпекулира дека Мелина и Харис Џиновиќ имаат проблеми во бракот, многумина беа изненадени од одлуката за развод. Се чинеше дека ќе останат во формален брак бидејќи долги години ги следеа несогласувања.

Соседите од Сењак велат дека вилата ѝ е оставена на Мелина како и на нивните деца Џина и Кан, но дека сепак е во сопственост на Харис. Како што понатаму наведуваат, тој брак не функционирал добро кога се преселиле во Сењак и било јасно дека нема долго да издржат заедно.

-Тој им ја остави куќата на децата, а не на неа. Секако дека може да живее таму, како што живее се додека децата и дозволуваат. Беше јасно штом се преселиле дека ќе се разведат, таа нетрпеливост може да се види од километри. Често можеше да се слушнат расправии, всушност Мелина беше побучна, додека Харис зборуваше малку, но многу грубо и не бираше зборови, вели еден од соседите кој сакал да остане анонимен.

Соседката која живее во една од соседните куќи вели дека во овој случај е на страната на Харис.

– Тој е тврдоглав, сите го знаеме тоа, но мислам дека се обиде да го задржи семејството заедно. Уште сега зависат од него, кој ќе ги плати сметките? Па тој. Сигурно не Мелина, што прави таа? Таа е убава и способна жена, но не ми кажувајте дека заработува доволно за оваа палата. Имам слична куќа и треба многу пари. Штом се разбудите, полесни сте за неколку илјади евра само за комуналии. Харис ќе мора да се грижи за тоа, инаку куќата ќе пропадне – изјавила сосетката

Еден од соседите кој често се шета во околината вели дека порано малку разговарал со Харис.

-Знае да ужива на тераса, но сега не. Жал ми е што се случи, толку многу се инвестираше во таа куќа. Харис си градеше подрум за алкохол и музичко студио за себе. Не знам што да кажам, малку е тврдоглав и има тежок карактер. Сепак, понекогаш го гледам неговиот автомобил паркиран пред куќата, тој доаѓа.

Слични објави

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо

Ана Николиќ сподели емотивна порака по конфликтот со Раста: Кога ја нема мајката, имаш чувство дека куќата е празна

Еспресо
Се вчитува....