14.8 C
Скопје
09:43 - 2 јуни, 2023

(Видео) Како реагираше ќерката на Серена Вилијамс кога ѝ кажаа дека ќе стане сестричка

Поранешната американска тенисерка Серена Вилијамс на почетоков на мај, на „Мет галата“ откри дека е бремена по вторпат, па сега покажа и како реагирала ќерка ѝ Олимпија кога дознала дека ќе има брат или сестра

–  Се трудев да не го сфаќам ова лично, бидејќи отсекогаш сум била посветена на тренинзите, но сепак се прашував дали навистина сум се здебелила, вели Вилијамс на почетокот на видеото.

Во следниот кадар тенисерката, седи со сопругот Алексис и девојчето во дневната соба… Славната мајка потоа ѝ се обраќа на петгодишната Олимпија:

– Се сеќаваш ли кога ни побара сестра или брат? Неодамна отидовме на лекар и испадна дека сепак не сум дебела, туку имам бебе во стомакот. Ќе станеш „дадичка“.


Девојчето прво ја прегрна својата мајка, па почна да вика и да трча низ собата. Во еден миг, се чини, падна на земја…

– Преживеа ли?, ја прашува татко ѝ.

Малечкото кусо одговори: – Добро сум.

Потоа продолжија со славењето и смеата.

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....