18.8 C
Скопје
00:34 - 27 септември, 2023

(Видео) Доли Партон, Пол Макартни и Ринго Стар во легендарниот хит „Let It Be“

Пол Макартни и Ринго Стар од британскиот бенд Битлси, повторно се обединија за да снимат обработка на нивниот хит од 1970 година Let It Be за претстојниот албум на кантри пејачката Доли Партон.

Партон го објави синглот во петокот пред објавувањето на нејзиниот албум Rockstar во ноември.

Макартни пееше и свиреше пијано, а Стар свиреше на тапани. Две други музички ѕвезди се приклучија на соработката, рече Партон.

Питер Фрамптон свиреше гитара, а Мик Флитвуд од бендот Флитвуд Мек беше на ударни инструменти.

„Мислам, навистина, дали може да биде подобро? Напиша Партон на социјалната мрежа Икс.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....