17.8 C
Скопје
01:33 - 27 септември, 2023

(Видео) Се враќа популарниот бенд Talking Heads по 21 година, фановите со нетрпение ги очекуваат

Познатата постава, составена од пејачот Дејвид Бирн, басистката Тина Вејмут, тапанарот Крис Франц и гитаристот Џери Харисон од популарниот бенд Talking Heads објави дека повторно ќе се обединат по 21 година на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто.

Тие ќе ја прослават и 40-годишнината од нивниот легендарен концертен филм „Stop Making Sense“,пишува NME.

Филмот потоа ќе биде прикажан во кината кои не се на IMAX низ Америка на 22 септември.

Фестивалот ќе го одбележи првиот јавен настап на бендот по повеќе од 20 години. Членовите на Talking Heads имаа комплицирани односи од нивното раскинување во 1991 година. Тие претходно се обединија во 1999 година. Повторно се обединија во 2002 година за да изведат четири песни на церемонијата за воведување во Rock and Roll Hall of Fame што го одбележа нивниот единствен настап во живо од 1984 година. .

Дејвид Бирн изјави дека жали за начинот на кој членовите на Talking Heads раскинаа, објаснувајќи дека тој бил „мал тиранин“ во тоа време, пренесува NME.

„Како помлад човек, не ми беше толку пријатно да се биде во близина. Кога правев некои од емисиите за Talking Heads, бев повеќе тиранин”, изјави Бирн за People.

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....