17.8 C
Скопје
01:25 - 26 мај, 2024

(Видео) Џон Војт „партал“ ја направи ќерка си Џоли за ставовите за Палестина: „Будала, го нарекуваш Израел причина за проблемот?“

Џон Војт застана на страната на израелската армија.

84-годишниот американски актер Џон Војт ја критикуваше својата славна ќерка Анџелина Џоли (48), која го поддржуваше цивилното население во Појасот Газа. Војт го сподели видеото на Инстаграм.

„Вистина и лаги“, напиша Војт на видеото, во кое се појави со позадина на големо американско знаме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jon Voight (@jonvoight)

„Многу сум разочаран што мојата ќерка, како и многу други, нема поим за Божјата чест, Божјите вистини. Зборуваме за уништување на историјата на Божјата земја, Светата земја, земјата на Евреите…“ актерот почна да го изразува своето мислење во врска со конфликтот на Израел и Хамас, кој ескалираше на 7 октомври 2023 година.

„Израелската армија мора да ја брани својата земја, својот народ. Ова е војна“, вели таткото на Анџелина Џоли, која ги бранеше цивилите од двете страни на конфликтот.

„Апсолутна лага е дека Израел убива невини луѓе. Да ги натерате сите да мислат дека Израел убива палестински деца е всушност планот на Хамас. А вие, будали, го нарекувате Израел причина за проблемот? – праша реторички 84-годишниот Џон Војт.

Интересно, актерот има само две споделени видеа и 37 илјади претплатници на Инстаграм.

 

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....