13.8 C
Скопје
21:15 - 27 февруари, 2024

(Видео) Алек Болдвин по четврти пат ја стави на продажба својата палата, овојпат самиот ја покажа на видео

Болдвин го купил домот во стил на фарма во 1990-тите. За тоа време направил некои измени на имотот, довршувајќи го и проширувајќи го.

65-годишниот американски актер Алек Болдвин ја врати на пазарот својата палата во стилот на фарма во Хемптонс. За да ги заинтересира купувачите и конечно да ја продаде куќата обидувајќи се по четврти пат, славната личност лично глуми во видео каде го покажува имотот и неговите омилени катчиња.

Куќата беше на пазарот за 22,5 милиони долари минатиот септември, но Алек потоа ја симна од пазарот. Сега тој ја намали цената на 18,995 милиони долари и ја довери продажбата на Saunders & Associates.

Во двоминутниот клип, Болдвин се шета по плажата и теренот на замокот, споделувајќи информации за домот, кој се наоѓа во населбата Амагансет во Ист Хемптон, и за неговата лична историја во областа.

Домот со седум спални соби и девет бањи, изграден во 1740 година, има 120 квадратни метри покриени чардаци и два балкони со поглед на пет декари земјоделски резерват.

Исто така, може да се пофали со базен, спа центар, зеленчукова градина и надворешен простор за живеење со камин од природен камен.

Болдвин наведе некои од промените што тој и неговата сопруга Хиларија Болдвин ги направиле во куќата во текот на децениите, вклучително и проширувањето на источната и западната страна во 1996 и 2014 година.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....