24.8 C
Скопје
10:31 - 15 јуни, 2024

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

Јована Јеремиќ моментално ја води Утринската програма на ТВ Пинк и е среќно вљубена во бизнисменот Драган Станковиќ. Сепак, Јована никогаш не заборави од каде доаѓа, иако за Љиг ја врзуваат различни емоции.

За Јована и нејзиното семејство зборуваа соседите од нејзиниот роден град.

Кога заврши матура овде во Љиг, не сакаше да се фотографира со својата генерација за постерот за матурирањето. Беше многу вознемирена од сите професори бидејќи не ја прогласија за ученичка на генерацијата. Таа направи специјална фотографија и ја врами својата матурска слика со нејзиното име и презиме, каде што пишуваше „ученик на генерацијата“, а потоа за да можат да ја видат што повеќе сограѓани, ја стави во стаклен прозорец од адвокатска канцеларија во центарот на градот. Тој адвокат се презива Обрадовиќ, а го викаат Муја, по татко му – изјави една од дамите кои живееле во близина на Јована, за белградските медиуми.

Како што изјавија соседите на водителката, таа има постар брат и сестра, за кои ретко зборува јавно.

– Јована не е единица, има постар брат и сестра, која не се мажеше, има околу четириесет години. Има стан во Белград, дипломирала економија. Јована е поубава од неа, таа е вистински ѓавол. Братот на Јована, Пеѓа, замина од овде пред десет години и повеќе не се вратил во Љиг, бидејќи неговите родители смртно се расправале со него. Некои семејни проблеми. Татко ѝ се вика Мија, нејзините беа угостители. Го држеа ресторанот „Два брата“ на Ибарска магистрала, но беше затворен пред пет години, кога заминаа во пензија. Тие не се лоши луѓе, тие се вредни, малку чудни. Овде во Љиг ги викаат „болви“ – открила сосетката Слободанка.

Еден работник на блиското градилиште открил дека сите, сепак, ја сакаат Јована.

принтскрин, папарацо лов

– Детето постојано ѝ го чува мајка ѝ. Таа ќе ја донесе тука и ќе ја остави по недела дена, и ќе си оди во Белград. Инаку, „лет Мара“ е вистинска Јована, но наша е, па ја сакаме. Мене само ме нервира што ја водеше емисијата „Парови“ со диплома од правен факултет, мене тоа ми е под секое ниво. Но тоа е нејзин избор, таа се трудеше да дојде во центар на јавноста по секоја цена, го гледаме сега тоа секојдневно“ – низ смеа раскажа едно момче.

Ресторанот кој порано бил во сопственост на семејството Јеремиќ сега прилично е пропаднат и запуштен, а семејниот дом се наоѓа веднаш зад него. Куќата се наоѓа на самиот влез во Љиг, покрај Ибарска магистрала.

 

Слични објави

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо
Се вчитува....