23.8 C
Скопје
09:37 - 15 јуни, 2024

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

Принцезата од Велс последен пат присуствуваше на јавен настан на Божиќ, 25 декември 2023 година. После тоа, таа беше подложена на абдоминална операција, а последователно лекарите открија дека има и рак, но не е откриено на кој орган.

Кејт Мидлтон привлече големо внимание во јавноста откако објави дека се бори со ракот. Обожавателите на британското кралско семејство со нетрпение го очекуваат враќањето и закрепнувањето на принцезата, но тоа сигурно нема да се случи во наредните месеци. Според „The ​​Daily Beast“, сопругата на принцот Вилијам сака да го помине остатокот од годината зад ѕидините на палатата Кенсингтон.

Кога Кејт Мидлтон ќе се врати на работа?

Мидлтон најверојатно „нема да биде видена во јавноста до крајот на годината“ и е опкружена со своето семејство додека продолжува со превентивната хемотерапија, поради која принцезата има опаѓање на косата, ослабен имунолошки систем и гадење.

Сега, откако се повлече од јавните должности, мајката на три деца се занимава само со добротворни прашања, имено со Кралската фондација за рано детство.

Се очекува Кејт и Вилијам да го поминат годишниот одмор со своите три деца откако ќе заврши училишната година, во нивната селска куќа на имотот Сандрингам. Родителите на Кетрин, Керол и Мајкл, исто така може да се приклучат на семејството за време на одморот. Ова ќе се случи на крајот на мај и почетокот на јуни 2024 година.

Во меѓувреме, принцот Вилијам ќе поминува уште повеќе време со своето семејство во следните шест недели, бидејќи му беше даден „непланиран одмор“ откако кралското семејство објави дека ќе се повлече од некои обврски за да избегне одвлекување на вниманието од предвремените избори во Британија на 4 јули.

Еден извор изјави за „Д Дејли бист“ дека не може да се очекува принцезата од Велс да се врати на каква било јавна улога во блиска иднина. Најверојатно, до крајот на 2024 година.

„Ми кажаа дека дневникот на Кејт за оваа година е празен. Ништо не е планирано. Таа можеби нема да се појави во јавноста до крајот на годината.” изјави инсајдерот.

Покрај тоа, бројните теории на заговор и гласини за причините за отсуството на Кејт во јавноста може да ја принудат кралската личност да сними уште една видеопорака со објаснувања.

„Ова се покажа како многу ефикасен начин да се држат подалеку од теоретичарите на заговор“, додаде изворот.

Пријател на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам изјави за „Д дејли бист“: „Клучот за неа сега е да избегне каков било стрес или вознемиреност и само да продолжи да работи на себе за да се подобри. Тие ќе се спасат од очите на јавноста и ќе заминат во Сандрингам веднаш штом ќе заври училиштето.”

инстаграм

Кој ѝ помага на болната Кејт Мидлтон?

Најголемиот поддржувач на принцезата бил нејзиниот сопруг, принцот Вилијам. Тој се обидува да жонглира со работните обврски додека се грижи за својата сопруга и нивните три деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис. Покрај тоа, таткото на Вилијам, кралот Чарлс III од Велика Британија, исто така има рак, па семејството се грижи и за неговата здравствена состојба.

Покрај сопругот и тројцата мали наследници, Кејт често ја посетуваат и нејзините родители, сестрата Пипа и братот Џејмс.

„Кетрин се чувствува апсолутно сигурна потпирајќи се на нив. Тие беа покрај неа со децении и никогаш не ја изневерија“, вели инсајдерот.

Кејт Мидлтон јавно призна на 22 март 2024 година дека е во рана фаза на превентивна хемотерапија во борба против ракот, која започна кон крајот на февруари, и рече дека одвоила време да им ја објасни својата состојба на нејзините три деца.

„Тоа беа неверојатно тешки неколку месеци за целото наше семејство, но имав фантастичен медицински тим кој одлично се грижеше за мене, за што сум многу благодарна“, изјави Кејт, која имаше операција на абдоменот во јануари оваа година.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....