36.8 C
Скопје
18:00 - 18 јуни, 2024

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ денеска го слави својот 26-ти роденден.

Бидејќи е во Севиља, Шпанија, далеку од семејството, пејачката нема да може да слави со најблиските, но со неа е нејзиниот сопруг Немања Гудељ и целото негово семејство.

Откако поминалo дванаесет часoт по полноќ, семејството на Гудел ја изненадило Анастасија подготвувајќи и роденденска торта во облик на срце и пеејќи роденденска песна.

Покрај Анастасија стоеше и големо розово мече, како и розови балони, а сестрата на Немања, Вања објави кратко видео на својот профил на Инстаграм.

Инаку, Анастасија е многу активна на Инстаграм, па често споделува фотографии од Шпанија, како од натпреварите на кои го следи своето момче, така и некои моменти од нивниот приватен живот.

Слични објави

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Еспресо

Почина актерската ѕвезда Анук Еме: Убавица од „Ла долче вита“ и „Лола“

еспресо

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо
Се вчитува....