9.8 C
Скопје
01:58 - 27 февруари, 2024

Шенен Доерти со солзи се сеќава на Лук Пери: Мислев дека ќе бидам првата што ќе си заминам

Актерката Шенен Доерти зборуваше за смртта на нејзиниот колега Лук Пери и влијанието врз нејзиниот живот додека се бори со тешката болест. Доерти, која моментално се бори со рак дијагностициран во 2015 година, со неодамнешно ширење на нејзиниот мозок и коски, со солзи се сеќаваше на Пери, кој почина во 2019 година.

Потресниот момент се случи за време на дискусијата со Џејсон Присли, колега од култната серија „Беверли Хилс, 90210“. Здравствените борби на Доерти ја засилија емоционалната тежина на сеќавањето на прераната смрт на Пери.

„Имам многу хистерична реакција секогаш кога некој ќе го спомне Лук бидејќи како некој заболен од рак – и навистина со ужасен рак од четврти стадиум – мислев дека ќе бидам првата што ќе си одам“, рече Доерти.

Потсетуваме, Лук Пери, актерот кој се прослави во хит-серијата „Беверли Хилс 90210“, почина на 52 години во март 2019 година, пет дена откако претрпи тежок мозочен удар.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....