20.8 C
Скопје
21:15 - 14 јуни, 2024

Опасен период: Три хороскопски знаци кои треба да внимаваат до крајот на мај

Астролозите ги именуваа хороскопските знаци за кои втората половина на мај може да стане опасен период во различни области од животот. Подобро е да избегнувате конфликти, а исто така да бидете повнимателни кон вашите финансиски одлуки.

Еве кои се на астролистата.

Лав

Лавовите во следните две недели треба да покажат максимална претпазливост во финансискиот сектор. Ѕвездите предупредуваат на можни неочекувани трошоци, загуби или неуспешни вложувања. Не може да се исклучат загубите поради измама или лична негрижа при потпишување договори. Обидете се внимателно да ги проучите сите документи и не потпирајте се само на вербални ветувања. Воздржете се од ризични инвестиции и големи набавки освен ако не се итно потребни. Сега е неповолно време за шпекулации и авантури. Подобро е да почекате постабилен период.

Водолија

Во мај, за водолијата е од витално значење да го контролираат своето однесување на работа. Може да дојде до несогласување со колегите или претпоставените поради тврдоглавост, прекумерна директност или несогласувања во работните обврски. Пазете се од конфликти, кавги и пресметки на професионална основа. Тие можат значително да ја нарушат вашата кариера и углед. Обидете се да ги воздржите емоциите, покажете мудрост и дипломатија. Не влегувајте во отворена конфронтација со моќни луѓе во претприетието. Сега не е најдобро време за водолиите да ги сменат работните места или позициите. Сè има свое време – бидете трпеливи и наскоро сè ќе успее.

Риби
За рибите, последните недели од мај може да бидат засенети од конфликти во личните односи. Се зголемува ризикот од кавги со сопружникот/партнерот и блиските роднини. Причините може да бидат секојдневни ситници, финансиски несогласувања или љубомора. Можно е да има несогласувања со пријателите врз основа на амбиции или различни животни приоритети. Обидете се да останете смирени и да направите меѓусебни отстапки. Избегнувајте критики на саканите и остри изјави кои можат да ги отуѓат од вас. Запомнете дека овој тежок период наскоро ќе помине.

Неделен хороскоп (од 20 до 26 мај): Нова ера за Близнаците, одлични вести за Лавовите, комплициран период за Рибите

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....