24.8 C
Скопје
18:43 - 25 јуни, 2024

Астропрогноза за недела, 19 мај: Изненадување за близнаците, биковите да сушаат совети

Овен

Треба да бидете внимателни со парите, бидејќи ќе се појави желба за спонтано купување. Сепак, тоа нема да ви донесе никаква корист, само загуба. Затоа, подобро е да заштедите и да не вложувате пари никаде.

Бик

Биковите постојано однапред ги пресметуваат сите нивни чекори. Ова помага да се избегнат грешките. Но, понекогаш вреди да се слушаат советите на роднините и да се дејствува заедно со нив.

Близнаци

Ќе имате емотивен ден кој дефинитивно ќе се памети. Можеби нешто пријатно ќе се случи во вашата врска со саканата личност или роднините ќе ви кажат позитивни вести. Ќе бидете над Месечината од среќа.

Рак

Донесувајте одлуки на овој ден со срцето, а не со главата. Внатрешниот глас може да даде навестување и дефинитивно ќе направите се како што треба. Понекогаш не треба долго да размислувате за да ја изберете вистинската опција.

Лав

Отворете нова страница од вашиот живот и осмелете се да се промените. Ако долго време ги одложувате работите или не можете да го остварите вашиот сон, конечно треба да промените нешто во чекорите. Поддршката од пријателите добро ќе ви дојде.

Девица

Можеби ќе потрошите многу време обидувајќи се да решите конфликт кој сепак ќе остане. Затоа, подобро е да избегнувате расправии на овој ден и да не се обидувате некому да докажувате нешто. Секој сепак, има право на свое мислење.

Вага

Вагите треба да ја покажат својата дружељубивост и отвореност. Постои шанса да запознаете интересни луѓе кои позитивно ќе влијаат на вашата иднина. Можеби некој од нив ќе ви стане пријател.

Шкорпија

Сомнежите и недостатокот на верба во себе се она што во последно време ве спречува да направите чекор напред. Сепак, подобро е да најдете истомисленици или ментори кои ќе ви помогнат да ја вратите желбата да продолжите понатаму. Сè ќе ви успее!

Стрелец

На вашиот сакан/а му треба внимание. Затоа поминете го денот само вие двајца и повторно разговарајте за вашите чувства. Ако немате сакана личност, тогаш во недела можете да запознаете некого.

Јарец

Ќе го покажете својот талент и ќе станете пример за другите. Уживајте во овој момент и не го запирајте вашиот развој. Наскоро ќе видите нова верзија од себе.

Водолија

Анализирајте го вашиот круг на комуникација. Можеби меѓу нив има токсични луѓе кои ве спречуваат да живеете нетоксично. Подобро е да престанете да разговарате со нив, бидејќи нивниот совет може да доведе до негативен резултат.

Риби

Не плашете се да ја покажете својата слабост и да разговарате за проблемите што ве мачат со пријателите или семејството. Ви треба нивната поддршка, па слободно разговарајте за тоа. По искрените дијалози, ќе ви биде многу полесно.

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....