21:11 - 12 јуни, 2024

(Фото) Ричард Гир со сопругата Алехандра блеснаа на црвниот тепих во Кан: Годините се само бројка

Актерот Ричард Гир (74) и неговата сопруга Алехандра излегоа во јавност на Канскиот филмски фестивал.

Двојката блесна на црвениот тепих во спарени црни изгледи. 74-годишниот Ричард Гир избра црн смокинг со бела кошула, а неговата сопруга носеше макси фустан со розови цветови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Us Weekly (@usweekly)

Двојката има две деца заедно: нивниот син Александар има пет години, а Џејмс четири години. Сопругата на актерот има и син од бракот со бизнисменот Говинд Фридленд, кој има единаесет години.

Алехандра Силва го запознала Гир уште пред да се разведе од нејзиниот прв сопруг, актерот дошол во хотел во Италија што му припаѓал на парот. Подоцна, новинарката раскина со таткото на нејзиното дете, а во април 2018 година официјално стана сопруга на Гир. Според ѕвездата на „Убава жена“, Алехандра не знаела за неговата популарност и не разбирала дека комуницира со толку славна личност.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Just Jared (@justjared)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yo Dona (@yodona)

Ова е трет брак за актерот. Првпат се ожени на 42-годишна возраст со познатата манекенка Синди Крафорд, но парот немаше деца. Во неговиот втор брак со колешката Кери Лоуел, се роди неговото прво дете, синот Хомер.

Слични објави

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо
Се вчитува....