17.8 C
Скопје
21:27 - 14 април, 2024

„Николина Пишек измислува тужби што не постојат“: Се огласи Миша Гроф по интернет-драмата на водителката

Николина Пишек води јавна војна со својот свекпрв Миша Гроф по смртта на нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ.

Иако Витор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, неодамна откри дека ги повлекол сите тужби против снаата Николина Пишек, водителката со најновата објава покажа дека јавната војна меѓу нив сè уште не е завршена.

Имено, Николина вчера објави фотографија од ходникот на Граѓанскиот суд во Загреб, поточно од Одделот за семејни односи.

„И така…“ пишува на првата фотографија.

Потоа, водителката објави уште една фотографија од Судот и напиша – „Слушам дека надвор е сончево“.

По објавите на својот инстаграм-профил, Николина за српски „Блиц“ зборуваше за актуелните случувања во судскиот спор со нејзиниот свекор Миша Гроф.

„Не би коментирала ништо. Навистина немам сила после четири часа слушање идиотизам“, кратко изјави Николина.

Од друга страна пак, синоќа се огласи свекорот со тврдење дека „не постои судење, не знам за што зборува дека ја тужам“.

– Ниту водам постапка против неа, ниту ќе водам. Немам време за тоа и немам намера да ја тужам за ништо. На мојот адвокат не му е наложено да води никаква постапка, не сум добил никаква судска покана. Навистина цел ден го поминав дома – објасни Миша Гроф за српските медиуми, кој потоа рече дека не знае зошто неговата поранешна снаа измислува спорови кои не постојат.

Слични објави

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо
Се вчитува....