23.8 C
Скопје
18:47 - 28 септември, 2023

„Милион долари минимум по објава“: Меган Маркл се враќа на Инстаграм со надеж да заработи многу пари

Војвотката од Сасекс минатата година ги спомна нејзините планови повторно да стане активна на Инстаграм. Десетици илјади луѓе веќе се претплатиле на нејзината досега празна страница.

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, се подготвува да се врати на Инстаграм, од каде што замина откако стана член на британското кралско семејство во 2018 година. Во Холивуд знаат за плановите на војвотката од Сасекс и се зборува за нив, а експертите веќе пресметуваат колкав приход може да очекува поранешната актерка во случај на успешен камбек, пишува Дејли Мејл.

Сметката @sussexroyal на принцот Хари и Меган имаше 9,4 милиони следбеници пред да биде деактивирана во 2020 година, кога парот престана да биде постар член на кралското семејство.

Сега, таблоидот тврди, повикувајќи се на информирани луѓе блиски до војвотката, дека Маркл стои зад новиот профил наречен @meghan. На него има само една фотографија од розови божури, омилените цвеќиња на војвотката.

принтскрин

„Да, ова е тоа. Очекувајте објава многу наскоро. Таа се враќа. Сите во Холивуд зборуваат за неизбежноста на рестартирање на Инстаграм. Меган никогаш не криела дека сака да се врати на Инстаграм”, вели пријателот на војвотката.

Профилот веќе го следат неколку пријатели на Меган, вклучително и активистката Мандана Дајани, која беше претседател на Арчевел, медиумската и добротворната компанија на Сасекс, до декември минатата година.

Пред бракот со принцот Хари во 2018 година, актерката имаше над три милиони следбеници на нејзиниот личен Инстаграм профил, а десетици илјади обожаватели го следеа нејзиниот сега веќе непостоечки блог за животен стил, The Tig.

Маркл ги откри своите планови да се врати на социјалната мрежа во интервју за The Cut минатата година, велејќи ѝ на писателката Алисон П. Дејвис: „Сакаш да знаеш една тајна? Се враќам на Инстаграм“.

„Новиот“ профил на војвотката веќе има 82,3 илјади претплатници, а експертите велат дека тоа може значително да ја подобри нејзината финансиска состојба.

Ерик Шифер, експерт за социјални медиуми кој ги советува ѕвездите од Беверли Хилс, рече:

“Мислам дека враќањето на Меган на Инстаграм нема да биде изненадување. Таа има нов менаџер и ова е следниот логичен чекор. Очекувам брзо да стане една од најследените ликови на Инстаграм. Имате познати личности како семејството Кардашијан кои можат да добијат 1 милион долари или повеќе за една објава за промоција на производ. Нема причина Меган да не може да заработи таков вид на хонорар“.

Во исто време, Шифер додаде дека сопругата на принцот Хари треба да внимава да стане партнерка со квалитетни брендови и компании кои се „во склад со нејзините политички и општествени убедувања“.

Експертот за маркетинг, Кент Мур, кој го води OneEyedSocial и има работено со такви како Сер Патрик Стјуарт од Star Trek, смета дека Маркл ги има сите шанси да стане една од првите 10 најплатени инфлуенсери во светот.

„Нејзиниот статус е уникатен затоа што е славна личност, актерка и член на кралското семејство. Меган би можела да наплати 1 милион долари по објава и тоа како минимум, додека за кампањи во текот на неколку години, вклучувајќи неколку објави, па дури и лични појавувања, зделките од овој тип може да чинат значително повеќе – 12 милиони долари, па дури и 20 милиони долари“.

Слични објави

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо

Астро прогноза за четврток, 28 септември

Еспресо
Се вчитува....