9.7 C
Скопје
03:05 - 28 февруари, 2024

Меган Маркл не е добредојдена во Вог, а има и зошто: Поголема „уредничка“ од уредникот

Откриена е причината за презирот на уредништвото на модната библија Вог кон Меган Маркл.

Поранешниот главен уредник на британскиот Вог, Едвард Енинфул, од многумина беше обвинет дека ја запоставил Меган Маркл во неговото специјално издание на списанието. Ова го пренесува британски Мирор.

Новата насловна страница на списанието, односно последната на Енинфул, содржи 40 модни икони, меѓу кои и Синди Крафорд и Џиџи Хадид. Сепак, Меган Маркл не беше таму.

Кралскиот биограф Том Бауер рече дека Меган не е на тие страници бидејќи била отстранета откако се скарала со уредништвото додека работеле на подготовката на списанието.

Според неговите зборови, Маркл го налутила уредникот со своите лоши идеи, правејќи се дека се знае, па така дошла во конфликт со него и неговиот тим.

Инаку, неодамна се појави информација дека Меган Маркл и принцот Хари се загрижени за нивната финансиска состојба. Војводата и војвотката од Сасекс, наводно, се „скршени од потрошените пари и дека се во критичен момент“.

„Меган е многу загрижена за парите бидејќи бргу ги трошат и не го добиваат она што го очекуваа. Тие толку брзо потрошија ‘еден тон’ пари и веќе не се во силна позиција како некогаш. Меган се обидува да преземе одговорност, но можеби е предоцна за тоа“, рече инсајдерот.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....