5.8 C
Скопје
06:00 - 27 февруари, 2024

(Фото) Нежна љубов: Милош Биковиќ првпат позира со синчето

Српскиот актер кој е многу популарен и во регионот, но и во Русија, Милош Биковиќ ја објави првата фотографија со новородениот син.

Фотографијата ја сподели на Инстаграм.

На фотографијата актерот го држи бебето во раце покривајќи го неговото лице со емоџи. Милош Биковиќ позираше без кошула и со насмевка на лицето.

Милош Биковиќ е во врска со српската манекенка и адвокатка Ивана Малиќ од 2022 година. Во април 2023 година, глумецот јавно ја претстави девојката како своја партнерка. Во септември актерот и неговата партнерка објавија дека го чекаат своето прво дете.

На 28 декември, рускиот актер Иван Охлобистин во разговор за aif.ru рече дека неговиот колега Милош Биковиќ тајно се оженил. Охлобистин додаде дека Биковиќ има прекрасна сопруга. Тој го нарече и српскиот актер висок професионалец кој ја разбира суштината на руската култура.

Пред романсата со Малиќ, Биковиќ беше во романтична врска со руската актерка Аглаја Тарасова, а врската им траеше година и пол. Причината за раскинувањето беше напорниот распоред на актерите и постојаното патување. Поранешните љубовници одржуваат пријателство по раскинувањето.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....