12.8 C
Скопје
21:51 - 27 февруари, 2024

(Видео) Теа Таировиќ отпеа песна на Цеца: Ражнатовиќ веднаш изреагира

Пејачката Теа Таировиќ синоќа настапи во еден клуб пред многубројна публика, а посебно внимание привлече нејзината изведба на песната „За крај“ од Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Оваа песна, која стана хит откако беше користена во филмот „Недела“ за животот на Џеј Рамадановски, ги освои срцата на љубителите на оваа музика, а Теа ја вклучи песната во својот репертоар.

 

Нејзините емотивни и моќни зборови брзо ја освоија публиката, а интерпретацијата на Теа Таировиќ дополнително ги воодушеви присутните. Теа оваа песна ја изведе синоќа пред полн клуб, а видеата од нејзиниот настап брзо почнаа да кружат на социјалните мрежи.

Нејзиниот настап го привлече вниманието на самата Цеца, која видеото го сподели на својот Инстаграм профил покажувајќи дека и таа е импресионирана од настапот на младата пејачка. По оваа објава, многумина се воодушевуваат на талентот на Теа и на емоцијата која ја искажа преку песната „За крај“.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....