3.8 C
Скопје
19:46 - 5 декември, 2023

„Љубовта на нејзиниот живот“: На кого Бритни Спирс ги посвети своите мемоари

Во биографската книга „Жената во мене“, уметницата зборува за нејзиното детство, личен живот и кариера.

Биографска книга „Жената во мене“ излегува во продавниците на 24 октомври 2023 година.

41-годишната американска пејачка Бритни Спирс своите нови мемоари им ги посвети на синовите Шон Престон и Џејден Џејмс. За ова пишува Page Six. Во книгата таа јасно нагласува дека нејзините „момчиња“ се „љубовите на [нејзиниот] живот“.

Таблоидите претходно потврдија дека Спирс не ги видела Престон (18) и Џејден (17) речиси две години.

Тинејџерите ја пропуштија и свадбата на нивната мајка во јуни 2022 година со Сем Асгари, со која уметницата веќе објави дека се разведува во 2023 година.

Сепак, извори неодамна открија дека Бритни Спирс, Престон и Џејден повторно почнале да си испраќаат пораки пред децата да се преселат на Хаваи со нивниот татко Кевин Федерлајн и неговата нова љубов Викторија Принс во август 2023 година.

Исто така, беше објавено дека пејачката разговарала со своите деца за новата книга во која открива дека абортирала во 2000 година откако останала бремена од Џастин Тимберлејк.

Тензиите меѓу пејачката и нејзините наследници првпат станаа познати во јавноста во август 2022 година, кога Федерлајн (45) во интервју изјави дека на Џејден и Шон не им се допаѓаат разголените објави на неговата поранешна сопруга на Инстаграм.

 

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....