24.8 C
Скопје
15:06 - 6 јуни, 2023

Лејди Гага ја претстави песната за продолжението на култниот „Топ Ган“

Тринаесеткратната добитничка на Греми, Лејди Гага откри дека нејзиниот глас ќе се слушне во „Top Gun: Maverick“, продолжение на култниот филм од 1986 година, кој премиерно ќе биде прикажан на Канскиот филмски фестивал.

– Кога ја напишав оваа песна за „Top Gun: Maverick“, не ни сфатив колку слоеви се шират низ срцето на филмот, мојата сопствена психа и природата на светот во кој живееме. Работев на неа со години, усовршувајќи ја, обидувајќи се да ни ја доближам. Сакав од музиката да направам песна во која ја споделуваме нашата длабока потреба да бидеме разбрани и да се трудиме да се разбереме едни со други – копнежот да бидеме блиски кога се чувствуваме толку далеку и способноста да ги славиме хероите на животот – објасни Гага на Инстаграм.

„Hold My Hand“ ќе биде премиерно прикажана на 3 мај, додека филмот ќе биде достапен во кината од 27 мај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Слични објави

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо
Се вчитува....