18.8 C
Скопје
21:31 - 5 октомври, 2022

Колку богатство може да изгуби Сталоне со разводот? Не склучил предбрачен договор

Сталоне е во опасност да го загуби добар дел од богатството поради разводот, бидејќи не склучил предбрачен договор со сопругата. 

Актерот Силвестер Сталоне може да изгуби добар дел од своето богатство како последица на разводот од сопругата, манекенката Џенифер Флавин, бидејќи предбрачен договор меѓу нив не бил склучен, пренесува TMZ.

Постапката за развод на Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин продолжува и покрај гласините за помирување на сопружниците. Сталоне и Флавин одлучиле да ги прекинат правните постапки со цел приватно да разговараат за финансиската страна на прашањето.

„Страните се согласуваат дека е во нивен најдобар интерес, поединечно и уште поважно, колективно како семејство, да ги решат сите прашања поврзани со раскинувањето на нивниот брак на достоинствен, пријателски и приватен начин, надвор од судот“, стои во документите објавени од Тмз.

Кон крајот на август годинава во медиумите се појави информација дека Џенифер Флавин поднела барање за развод од Силвестер Сталоне по 25 години официјален брак, обвинувајќи го актерот за трошење на семејниот буџет. Новинарите сугерираа дека парот се развел поради ротвајлерот по име Двајт, но Сталоне ја демантираше оваа гласина. Тој објасни дека вќе тргнале „во различни насоки“, но подеднакво нагласи и дека не ги потрошил нивните заеднички заштеди.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....