14.8 C
Скопје
20:53 - 27 февруари, 2024

„Измамата и лагите не се простуваат“: Харис Џиновиќ отворено за неверството

Разводот на Харис и Мелина ја шокираше јавноста.

Јавноста од ден на ден љубопитно следи што се случува меѓу, до неодамна, хармоничните сопружници Мелина и Харис Џиновиќ, но засега нема индиции дека би можеле да се помират.

Во естрадните кругови се шират гласини дека Харис наводно ангажирал многу силна адвокатска канцеларија за да ја задржи вилата во Сењак вредна два милиони евра во негова сопственост, но тој во јавноста не се огласува на оваа тема.

Харис Џиновиќ ја дизајнираше и ја приспособи вилата на своите потреби, има базен и винарска визба, што беше негова желба, како и студио каде што компонира, пее, снима… Долги години планирал да изгради токму таков дом.

И додека и двајцата молчат за причините за брачниот бродолом, во јавноста кружат разни озборувања, но нема докази ниту за неверство на Мелина, ниту за неверство на Харис.

Инаку, со признавањето дека не очекувал да ѝ биде верен на Мелина (што на крај се увиде дека сепак ѝ бил), Харис изненади многумина:

„За мене измамата е нешто што не е чесно и фер. Тоа изневерување ме нервира. Мелина знае дека јас не сум тип на вљубена будала и навистина сум принципиелен. Никогаш не сум имал скандали или афери кои би ги криел од сопругата и од јавноста“, рече Харис.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....