-3.2 C
Скопје
23:49 - 8 февруари, 2023

Хејли Бибер: Имам циста на јајниците со големина на јаболко

Манекенката и претприемач го откри тоа со приказна на Инстаграм во која го покажува својот стомак, објаснувајќи сепак дека не боледува од ендометриоза или синдром на полицистични јајници.

На почетокот на 2022 година тaa мораше да се соочи со мини-мозочен удар, а потоа и операција на срцето. Моделката и претприемачка – основач на брендот за нега на кожа Род – Хејли Бибер се бори со нови здравствени проблеми.

Ништо сериозно, за среќа, бидејќи како што самата Хејли објасни со „приказна“ на Инстаграм, не боледува од ендометриоза или синдром на полицистични јајници. Туку, се работи за циста на јајниците, проблем кој очигледно не е нов, бидејќи како што и самата истакнува дека го имала и дека „воопшто не е забавно“.

Хејли, која на 22 ноември го прослави својот 26-ти роденден во Јапонија со својот сопруг Џастин Бибер, напиша над фотографијата – каде што ја подигнала маицата за да го покаже својот стомак – дека „нема бебе“, уште еднаш негирајќи ги упорните гласини за бременост кои ја следат откако таа и Џастин се венчаа во 2018 година. Иако не даде дополнителни информации за нејзината циста, таа рече дека ја боли и дека „се чувствува мачнина, надуеност, грчеви“. „Во секој случај… Сигурна сум дека многумина од вас можат добро да разберат“, додаде таа: „Ги имаме…“.

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....