18.8 C
Скопје
20:14 - 5 октомври, 2022

Глумецот Гери Буси е нов холивудски предатор, „над глава“ му висат обвинувања за сексуални престапи од четврти степен на најмалку две жртви

Гери Буси, 78-годишниот калифорниски актер, е обвинет за сексуално вознемирување што наводно се случило на годишната конвенција „Монстер Манија“ одржана минатиот викенд во хотелот “Дабл Три“ во Чери Хил, Њу Џерси, соопштија американските медиуми.

Буси е најпознат на пошироката јавност по неговиот портрет на Бади Холи во филмот „The Buddy Holly Story“ од 1978 година, за кој беше номиниран за Оскар за најдобар актер, подоцна освојувајќи ја наградата на Националното друштво на филмски критичари во истата категорија.

Додека истрагата е во тек, три точки за сексуални престапи од четврти степен висат над главата на актерот по обвиненијата за најмалку две жртви. Полицијата на Чери Хил изјави за новинарите дека добила неколку поплаки за однесувањето на Гери Буси на конвенцијата.
Во текот на својата кариера, актерот се прослави со играње на неколку споредни улоги во акциони филмови како што се „Lethal Weapon“, „Predator 2“, „Trap in the Seas“, „The Partner“.
Во минатото признал дека користел кокаин во младоста и бил примен на психијатриска клиника. Во 1988 година тој беше сериозно повреден откако ја загуби контролата над својот мотоцикл во близина на Лос Анџелес додека возел без да носи кацига. Тој се здобил со тешки повреди на главата и бил подложен на интензивна операција.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....