23.8 C
Скопје
15:22 - 28 мај, 2024

Газа: договор за прекин на огнот вечерва во 20 часот, со посредство на Египет

Израелски извор – пренесува Хаарец – потврди дека тековните разговори меѓу страните, со посредство на Египет, за тековната војна во Газа, предвидуваат прекин на огнот за оваа вечер, иако деталите допрва треба да се финализираат.

Палестински извори, цитирани од меѓународните медиуми, јавија дека е постигнат договор во 20 часот (по локално време) вечерва, пренесува агенцијата анса.

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....