23.8 C
Скопје
15:49 - 30 мај, 2024

(Фото) Ѕирнете во домот на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ: Имот вреден половина милион евра, наместен со стил

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве е актуелна тема во регионалните медиуми, поради нејзината концертна турнеја во регионот, за која се бараат билети повеќе.

Но овојпат не пишуваме за феноменот Прија, туку за луксузната вила во која живее со сопругот Филип Живојиновиќ и нивниот син.

Филип и Александра се во брак со години, и го имаат синот Александар. Тричленото семејство живее во луксузна вила во Белград, на Бежанијска Коса, а како што пренесува српски „Блиц“ овој имот вреди 500.000 евра.

Вилата е опкружена со голема метална ограда, а нејзината внатрешност е уредена со стил и без излишни детали.

Фото Папарацо лов, принтскрин

Како што може да се види од фотографиите кои Александра ги објавува на социјалните мрежи, во нивниот дом преовладуваат светлите бои, како и кафеавата и сивата боја.

А, секако тука е и клавирот.

инстаграм

Александра неколку пати постираше фотографии на Инстаграм позирајќи на големата тераса во нивниот дом, па можеме да видиме дека вилата е опкружена со зеленило, а терасата е украсена со цвеќиња.

Дел од семејството е и слаткото домашно милениче, кученце, кое секаде го носат со себе. Очигледно и кученцето ужива во лускзуниот дом, а дозволено му е да седи и спие на троседот.

инстаграм

Александра и Филип го купиле овој луксузен имот веднаш по нивната венчавка и се погрижија за секој детал, за просторот во кој живеат да биде опремен токму онака како што замислиле.

(Фото) Ѕирнете во домот на Горан Иванишевиќ кој го бара од поранешната сопруга: Ваков луксуз ретко се гледа!

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....