13.8 C
Скопје
04:05 - 28 септември, 2023

(Фото) Во Дубровник летово уште Пике не беше дојден, сакал да ја одмори главата од Шакира

Шпанските медиуми пишуваат дека поранешниот сопруг на Шакира, Жерар Пике заедно со неговото семејство е на одмор  во Дубровник.

Со нив, велат, е и семејството на Пике – родителите Жоан Пике и Монсерат Бернабеу и братот на Жерар, Марко и неговата сопруга Марија.

„Овој одмор е клучен за нив затоа што во последно време се справуваат со бројни предизвици, вклучително и јавните конфликти со поранешната партнерка на Пике, Шакира. Мирното бегство во Хрватска им даде многу потребна пауза и можност да си го вратат духот во друштво на нивните најблиски“, пишува магазинот Хола.

Магазинот „Лектурас“ на насловната страница ставил фотографија од Жерард и Клара, за која велат дека е направена во Хрватска, на која тој седи на даска, а таа весла.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lecturas (@revistalecturas)

 

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....