10.8 C
Скопје
10:08 - 10 декември, 2022

(Фото) Згодни ривали: Кристијано Роналдо и Лионел Меси заедно играат шах

Напаѓачите на „Манчестер Јунајтед“ и „Пари Сен Жермен“ Кристијано Роналдо и Лионел Меси играа шах во новата рекламна кампања на француската модна куќа Луј Витон.

Фотографијата се појави на официјалниот Инстаграм профил на брендот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton)

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и Португалија, Кристијано Роналдо, глумеше во реклама за Луј Витон заедно со својот вечен ривал, напаѓачот на Пари Сен Жермен и Аргентина, Лионел Меси.

Во објективот на фотографката Ани Лејбовиц, играчите приредија шаховски дуел, додека Роналдо играше со бели фигури, а Меси со црни.

Наместо шаховска табла, спортистите го користеа куферот на брендот.

„Победата е состојба на умот“, се вели во натписот на објавата.

„Две легенди. Двајца кралеви. Два идола. Две неверојатни судбини“, напиша Антоан Арно, наследник на LVMH, на социјалните мрежи.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....