14.8 C
Скопје
10:28 - 2 јуни, 2023

(Фото) Шерон Стоун блесна во сако на голо тело: Кој би ѝ дал 65 години?!

Американската актерка Шерон Стоун, позната по улогата во филмот Основен инстинкт, позираше за дигиталната насловна страница на Ел Шпанија.

Фотографиите се појавија на Инстаграм профилот на Ел.

инстаграм

65-годишната Шерон Стоун е хероина на најновото издание на шпанската верзија на магазинот Elle. Таа му позираше на фотографот Мајкл Мулер во снежно бел костум од Скиапарели, составен од сако и панталони.

Актерката носеше сако на голо тело и го надополни изгледот со златни сандали и модни додатоци – обетки, масивен ѓердан и брош.

Неодамна, одекна веста дека Шерон Стоун заработила 13,5 милиони долари помалку од Мајкл Даглас во легендарниот филм „Основен инстинкт“. Според Стоун, таа добила 500.000 долари, додека Даглас добил 14 милиони долари, бидејќи таа била „нова“, а тој „многу голема ѕвезда“.

Стоун додаде дека за време на снимањето се соочила со непочитување од страна на еден од продуцентите на филмот, Пол Верховен, кој по грешка ја нарекол Карен наместо Шерон. „Дури и на забавата по Оскарите тој сè уште ме викаше „Карен“! – сподели неодамна глумицата.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....