9.8 C
Скопје
07:35 - 15 април, 2024

(Фото) Принова во семејството на детскиот хирург д-р Симеонов

Семејството на детскиот хирург д-р Ристо Симеонов и д-р Камелија Симеонова, детски психијатар, стана побогато за уште еден член.

  Тие вчера му посакаа добредојде на синот Миха чие доаѓање на свет ги усреќи сите, а најмногу постарите сестри Мелисија и Леона.

„Трето, па машко. Добредојде Миха. Ти ќе бидеш нашиот херој “, напиша докторот на социјалните мрежи по што следуваа честитки од многубројните пријатели и следбеници.

Доктор Симеонов, кој за македонската јавност е познат како прв детски хирург кој во Македонија направи трансплантација на бубрег кај дете, неодамна го видовме и на Златна Буба Мара на популарноста каде ја додели наградата за најдобра етно песна на Давид Темелков.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....