7.8 C
Скопје
03:15 - 27 февруари, 2024

(Фото) Поранешниот вереник на Јелена Розга е во љубов со секси Украинка: „Еден и единствен“

Јелена Розга неколку години уживаше во љубовта со виолончелистот Стјепан Хаузер.

Врската ја започнаа во 2015 година, а траеше само две и пол години. Во меѓувреме живееле заедно и се вериле, а иако биле на чекор од олтарот, ставиле точка на романсата.

Јелена и Стјепан, инстаграм

Пред неколку месеци Хаусер за хрватските медиуми за прв пат откри како се запознал со поранешната пејачка на групата „Магазин“

– „Соработката“ со неа беше феноменална, траеше две години. Прекрасен период од мојот живот, секогаш ќе имам убави спомени од нашата „соработка“. Се запознавме на натпреварот за Мис Универзум, отидов таму да ги гледам мисиците, а потоа ја видов и ми се допадна повеќе од сите убавици. Така започна се – се присетил Хаусер, а потоа призна колку го нервирале озборувањата кои кружеле за тоа дека и двајцата се членови на ЛГБТ заедницата.

– Тоа е глупост. Ужасно ми одеше на нерви тогаш. Тоа беше вистинска љубов, живеевме заедно две години – изјави тој на крајот на 2023 година за порталот Showbiz.Dnevnik.Hr.

Инаку, иако Хаусер никогаш јавно не го признал тоа, судејќи по фотографиите, тој е во многу блиска врска со украинската инфлуенсерка Марија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mariia (@marivessa)

Марија неодамна сподели заедничка фотографија со него, позирајќи покрај базен, и напиша „еден и единствен“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mariia (@marivessa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mariia (@marivessa)

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....