16.8 C
Скопје
08:48 - 26 септември, 2023

(Фото) Оваа убавица е новата Мис Москва: Волшебна фигура со пропорции 92–60–90

Титулата „Мис Москва – 2023“ ја освои Анџелина Бреженскаја, која во битката за круната победи 33 ривалки од различни градови на земјата. Нејзините пропорции на тело се : 92–60–90 сантиметри, а висока е 171 сантиметар. Во октомври, убавицата ќе настапи на натпреварот за убавина на Русија, што ќе се одржи во Сочи.

Познато е дека Анџелина се школувала на Руската академија за национална економија, ја освоила номинацијата за избор на мис на публиката на натпреварот за убавина во Саратов и била водителка на ТВ каналите Music Box и Friday.

Љубопитните веднаш почнаа внимателно да го анализираат изгледот на новата „Мис Москва“ и да се сомневаат во пластични интервенции. Велат дека некогаш Бреженскаја изгледала поинаку, имала полни образи, нежни црти и различна форма на носот. Сега таа привлекува внимание со спектакуларното тело, совршени црти на лицето, истакнати јаболчици и грациозни облини.

Како и да е, ќе с согласите дека е преубава.

По студирањето економија, девојката студирала и на Факултетот за новинарство на Московскиот државен универзитет – отсек телевизско новинарство.

Од 16-годишна возраст станала модел, блескаше на модните писти на различни славни модни креатори, учествувала и во снимање за различни реклами на руски модни дизајнери. Бреженскаја сака спорт и постојано оди на фитнес, таа е заинтересирана и за психологија.

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо
Се вчитува....