14.8 C
Скопје
10:02 - 2 јуни, 2023

(Фото) Која е убавата Ана Паула Вале, новата љубов на Лени Кравиц: Моделка талентирана за музика и глума која сака постари и славни мажи

Славниот музичар Лени Кравиц (58) изгледа има нова љубов. Веста за излегувањето со моделката Ана Вале бргу го обиколи светот.

Но која е девојката?

Ана Паула Вале е модел со потекло од рајското место во Мексико, Пуерто Ваљарта. Има 26 години, а интернационално позната е уште од 17 годишна возраст благодарение на фотосесиите за познатите светски брендови. Денес важи за едно од најубавите лица меѓу моделите.

Висока е 1,77 метри, красела бројни наслони страници на најдобрите списанија: Ел, Вог, Мари Клер, Харперс Базар.

Била откриена на 15 години кога Фернандо Поил, агент и основач на Not Models во Гвадалахара, ја нашол преку Инстаграм. Нејзиниот орв анфажман бил за рекламна кампања на брендот Интермода и оттука почнува да се искачува на модните скалила.

Убавицата преку ноќ стекна светска слава и благодарение на врската со славниот мексикански музичар Алехандро Фернандез, во 2019 година. Врската предизвика голема врева во јавност, поради нивната разлика во годините, таа беше 25 години помлада од него. Првпат беа романтично снимени во Њујорк,а се запознале на снимањето на видео клипот „Caballero“, каде таа заедно со пејачот беше главниот лик на приказната на спотот.

Денес убавата Ана е ангажирана во неколку најдобри модни агенции ширум светот и често е дел од големи рекламни кампањи, а самата своевремено кажа дека има амбиции да стане глумица. Што е тоа што ја поврзува со музичарите? Страста кон музиката. И самата свири гитара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

Но самошто стивнаа гласините за Фернандез, и за малку убавицата стана заборавена од јавноста барем што се однесува на нејзиниот љубовен живот, деновиве се прочу веста дека таа е во романса со друг славен музичар и тоа – повторно – многу постар од неа. Имено, станува збор за музичката ѕвезда Лени Кравиц (58) со кого манекенката е видена и отографирана како разменува нежности во Лос Анџелес.

Покрај убавите жени со кои Кравиц беше во врска во последниве години, јавноста го памти по тајната свршувачка со актерката Никол Кидман (55). Инаку, пет години беше во брак со Лиза Бонет (55) од која се разведе и со која ја има познатата ќерка – пејачка и глумица- Зои Кравиц (34).

Во продолжение погледнете ги фотографиите на новата љубов на Лени Кравиц, Ана, која навистина има исклучителна убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Paula (@anapauvalle)

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....