21.8 C
Скопје
20:05 - 15 април, 2024

(Фото) Кејт Мидлтон во воен шлем ги поздравува вооружените сили на Англија

Во Англија денес 25 јуни се слават Вооружените сили. Важен ден за целата земја и кој Кејт Мидлтон избра да го поздрави, заедно со принцот Вилијам ,објавувајќи порака на официјална страница.

„Денес, по повод Денот на вооружените сили, Вилијам и јас сакаме да им оддадеме почит на храбрите мажи и жени, од минатото и сегашноста, кои служат во сите наши вооружени сили, на море, на копно и на воздух, овде во Обединетото Кралство и низ целиот свет. Ви благодариме за сето она што вие и вашите семејства го жртвувате за да не чувате безбедни“.

За таа прилика, војвотката од Кембриџ заедно со нејзините зборови објави и неколку слики кои ја прикажуваат во униформа за време на нејзината посета на воената база на Академијата за обука Пирбрајт минатиот ноември.

„Минатата година ми беше чест да поминам време со британската армија за да видам како тие го обучуваат сегашниот персонал и новите регрути. Беше прекрасно да се видат од прва рака многуте важни и разновидни улоги што војската ги игра секој ден за да не заштити сите нас“.

На фотографиите направени за време на нејзината средба со тренери и регрути, Кејт Мидлтон од прва рака искусила некои вежби кои војската ги изведува за време на обуката. Секако за таа прилика носела воен шлем и се качила во тенк.

Во Англија, Денот на вооружените сили се слави од 2006 година и секоја година се совпаѓа со последната сабота од јуни.

 

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....