14.8 C
Скопје
10:52 - 2 јуни, 2023

(Фото) Јахтата на Џеф Безос од 500 милиони долари е украсена со скулптура од неговата девојка Лорен Санчез: Парот се релаксира на Мајорка

Милијардерот и основач на Амазон Џеф Безос го украси врвот на својата нова јахта Кору долга 127 метри со скулптура на која е прикажана неговата сакана Лорен Санчез. Парот се релаксира на јахтата кај шпанскиот остров Мајорка.

Новинарите од Дејли Мејл привлекоа внимание на фактот дека на врвот на јахтата е поставена скулптура на жена направена од полирано дрво, во римска тога и со распуштена коса. Прикажаната жена многу наликува на 53-годишната Лорен Санчез.

Јахтата Кору (името се преведува како „нови почетоци“), која се градела пет години, се смета за највисока во светот, нејзината цена е 500 милиони долари.

Бродот е опремен со три големи јарболи и може да плови користејќи ја кинетичката енергија на едрата: оваа технологија ви овозможува сами да го контролирате едрото.

Врската на Џеф Безос и Лорен Санчез стана позната во 2019 година, додека Санчез сè уште беше во брак со Патрик Вајтсел, а Безос штотуку објави дека се разделува од сопругата Мекензи Скот по 25 години брак. Некое време подоцна, Санчез исто така поднесе барање за развод.

И двајцата имаат деца од претходните бракови: Лорен го има синот Нико со нејзиниот поранешен сопруг, фудбалерот на НФЛ Тони Гонзалес, како и синот Еван и ќерката Ела со Патрик Вајтсел, а Безос има четири деца со поранешната сопруга Мекензи Скот.

Претходно Лорен Санчез проговори за врската со Безос и призна дека поминуваат многу време со своите деца, а милијардерот ѝ помага во бизнисот: ја основала продуцентската куќа Black Ops Aviation која се занимава со воздушна фотографија.

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....