12.8 C
Скопје
20:43 - 3 март, 2024

(Фото) Еве што се случилувало во автомобилот на Ѓорѓе Давид непосредно пред трагедијата: Моментот е „уловен“

Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа во Македонија, во која загина жена, а еве што се случило во автомобилот пред несреќата.

Познатиот рок музичар Ѓорѓе Давид доживеа тешка сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Граничен премин Табановце во Македонија, во која за жал животот го загуби едно лице. Во оваа несреќа учествувале три автомобили, меѓу кои и возилото на познатиот пејач, а српскиот портал Република пренесува ексклузивни фотографии од хаварисаното возило на рокерот.

фото република

 

Како што истакна за српските медиуми, рокерот поминал со полесни телесни повреди, но во несреќата ја „покосил“ жената и ја усмртил. Потоа, слетал од автопатот и така потполно го хаварисал автомобилот „опел инсигниа“.

Ѓорѓе веќе еднаш преживеал ужас, кога татко му загинал во сообраќајна несреќа, во која бил присутен и тој. За влакно ја избегнал смртта, а бројните фотографии и видеа од социјалните мрежи покажуваат што се случило непосредно пред патувањето во Македонија.

Имено, непосредно пред сообраќајната несреќа, Ѓорѓе, судејќи по фотографиите и видеата, бил во „живо“ на Инстаграм и се снимал за социјалните мрежи од каде често се огласува.

Инстаграм принтскрин

 

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....