24.8 C
Скопје
12:38 - 14 април, 2024

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Во ноември, Анџелина Џоли, актерка, режисерка и поранешна амбасадорка на добра волја на ОН и специјален пратеник за бегалци, ќе ги отвори вратите на Ателје Џоли. Таа сака да го направи брендот простор за соработка, еден вид културен центар и работилница за дизајн. Џоли има намера да работи заедно со организациите кои ги поддржуваат бегалците.

Ексклузивно за Вог, глумицата ги откри своите планови. И таа му кажа на американскиот Вог за своите планови. Фотографиите за статијата се направени од легендарната Ени Лејбовиц.

За своето Ателје Џоли, Анџелина избрала добро позната локација, број 57 – Great Jones Street во Њујорк. Имено, Енди Ворхол ја купил двокатната зграда во 1970 година, а десет години подоцна, набргу откако се запознале, вториот кат му го изнајмил на својот пријател, уметникот Жан Мишел Баскија. И сега кога фасадата е речиси целосно покриена со графити, секој уметник им оддава почит на уметниците кои создавале овде. Отсега, тука ќе создава креации Џоли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Atelier Jolie (@atelierjolieofficial)

Во интервјуто, актерката рече дека нејзината најстара ќерка, 18-годишната Захара, помогнала да се донесе одлуката при изборот на локација за нов голем проект.

„Можам да бидам многу импулсивна, но Захара е толку избалансирана, решителна и промислена. Кога таа се согласи, се чувствував како и двете да донесовме одлука“, изјави Џоли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tabitha Simmons (@tabithasimmons)

Како самохрана мајка на шест деца, Џоли смета дека ваквите големи потфати се проект за целото семејство, а таа се осврнува на темата и опширно и лично кога разговорот се насочи кон нејзините деца.

“Имав 26 години кога станав мајка. Целиот мој живот се промени. Тоа што имам деца ме спаси – и ме научи да живеам поинаку во овој свет. Мислам дека можев да умрам ако не одлучив да живеам за нив. Тие се подобри од мене.“, признава актерката во интервјуто за Вог. .

 

 

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....