39.8 C
Скопје
16:16 - 19 јули, 2024

(Фото) Актерката Оливија Кулпо му кажа „да“ на фудбалерот Кристијан мек Кафри: Венчаница „долче и габана“ и безвременска убавина

Победничката на Мис Универзум во 2012 година, а денес позната актерка, Оливија Кулпо, се омажи за американскиот фудбалер Кристијан мек Кафри, со кој се забавуваше околу пет години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Weddings (@vogueweddings)

Свадбата се одржа во родната држава на 32-годишната Оливија, Род Ајленд, која таа ја претставуваше на изборот за Мис на САД. Невестата одеше по патеката во венчаница на Долче и Габана со тркалезно деколте, долги ракави и копче што се прицврстува на задната страна. Носеше и традиционален вел, украсен со тантела, долг речиси пет метри. 28-годишниот младоженец на прославата дојде во класичен црн костум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Frances Culpo (@oliviaculpo)

Според Оливија, таа не сакала нејзиниот стил на венчавката да се поврзува со сексапилност во каква било форма.

„Сакав да се чувствувам слободна, така што фустанот ги нагласи моите предности, но не ме обзема. Има толку многу убавина и едноставност во ова“, рече Кулпо во интервју за Вог, додавајќи дека нејзиниот партнер ја смета за особено убава во таквите работи – безвременски, скромни но елегантни облеки.

Гласините за романса меѓу Оливија и Кристијан се појавија во мај 2019 година, а во април 2023 година парот ја објави својата свршувачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Frances Culpo (@oliviaculpo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Frances Culpo (@oliviaculpo)

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....