19.8 C
Скопје
01:35 - 18 јуни, 2024

Боки 13 ја поддржа Јелена Карлеуша по инцидентот со Тошиќ: „Нејзината храброст е инспирација“

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

По инцидентот во куќата на Јелена и Душко на Дедиње се огласи близок пријател на Дивна Карлеуша.

Станува збор за Боки 13, кој истакна дека Јелена е неговата вечна инспирација и дека може да смета на неговата поддршка, пренесуваат српските медиуми.

Јелена на својот инстаграм-профил ја сподели објавата од Боки.

„Целата моја сила, љубов и добра мисла ѝ ја испраќам на Карлеуша. Нејзината храброст е инспирација“, напиша Боки.

Потсетуваме, Јелена го пријави својот отуѓен сопруг Душко Тошиќ поради физички напад на нејзин пријател и физичко посегнување по неа. Набргу по пријавата, полицијата пристигнала на терен каде ја затекнала Јелена со нејзиниот пријател Н.Ј. Тие изјавиле дека Тошиќ видно пијан дошол во куќата од која има клуч, па го фатил пријателот на Јелена за врат и го удрил неколку пати по главата и телото.

Пејачката се обидела да ги раздели, а Душко наводно ја влечел за коса и ја удрил неколку пати по главата и телото. Пејачката решила да не го суди својот сопруг.

 

 

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....