14.8 C
Скопје
22:46 - 29 мај, 2024

Астропрогноза за понеделник, 15 април: Биковите да скратат со трошење, Скорпиите да размислат за селидба

Овен

Бидете сигурни дека се ќе ви успее. Сомнежот во себе често може да ве демотивира, а тоа не ви е потребно. Подобро е да бидете позитивни и смело да преземате задачи од секаква сложеност.

Бик

Треба да развиете стратегија според која ќе ги оптимизирате вашите трошоци. Ова ќе ви помогне да заштедите повеќе и да инвестирате во нешто корисно. Постојаното трошење пари нема да ве доведе до богатство.

Близнаци

Близнаците ќе сакаат да се повлечат и да размислуваат за животот и нивната цел. Во принцип, не сте склони кон саморефлексија, но денес можеби ќе почувствувате потреба за тоа. Немојте да си го негирате ова и поминете го денот сами со вашите мисли.

Рак

Може да се појават некои стресни ситуации. Ваша главна задача е да најдете начин да се опуштите и барем за некое време да не размислувате за тоа што се случува околу вас. Ова ќе ви овозможи малку да се префрлите од проблеми на нешто попозитивно.

Лав

На овој ден важна е комуникацијата со околината. Ако сте пријателски расположени, можете да воспоставите нови корисни контакти, кои наскоро ќе ви бидат многу потребни.

Девица

Девиците ќе сакаат да ги средат работите дома и во бизнисот. Сепак, цел ден ќе се вртите како глувче во тркало. Поблиску до вечерта, најдете време за одмор за енергетски да не паднете од истоштеност. Вкусниот чај и масажата ќе ви помогнат да закрепнете.

Вага

Знаете како да најдете компромиси. Од вас ќе се бара да ја покажете оваа вештина денес. Сепак, вие нема да бидете некоја страна во конфликтот, туку ќе бидете посредник меѓу два пожари.

Шкорпија

Си поставувате амбициозни цели за себе. И сега е време да ги спроведете. Ако веќе долго време планирате да се преселите во друг град или земја, сега е време да го направите тоа. Ве очекуваат прекрасни перспективи на ново место.

Стрелец

Астролозите ве советуваат овој ден да покажете смисла за хумор. Само така ќе можете да ги измазнете сите остри страни кои може да се појават во односите со саканите.

Јарец

Денес треба да соберете храброст за еднаш засекогаш да ги надминете сите пречки кои не ви дадоа можност да се развивате. Се ќе ви успее ако не седите на едно место.

Водолија

Не заборавајте на важноста на комуникацијата со другите и соработката со другите за заедно да постигнете големи резултати. За жал, многу е тешко сам да стигнеш до височините, затоа – не заборавајте на другите.

Риби

Задолжително слушајте ја вашата интуиција. Денес во вашиот живот ќе се појави нова личност, но само од вас зависи каква ќе биде вашата врска. Внатрешниот глас ќе ви помогне да го направите вистинскиот избор.

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....