-3.2 C
Скопје
00:29 - 9 февруари, 2023

Алек Болдвин ќе продолжи со снимањето на „Рѓа“ и покрај обвиненијата за убиство

Снимањето на филмот „Рѓа“ (Rust) со Алек Болдвин ќе продолжи и покрај смртта на камерманката на сетот. Адвокатката на „Rust Movie Productions“ Мелина Спедаун ова изјави за „Entertainment Tonight“.

„Филмот со господинот Болдвин во главната улога, а во режија на Џоел Соуза, е на пат кон завршување“, рече таа.

Според неа, во процесот на снимање ќе учествуваат специјални безбедносни инспектори и членови на синдикатот, кои ќе следат што се случува. Адвокатката рече и дека ќе биде забрането да се користи работно оружје и каква било муниција на сетот.

Претходно беше објавено дека Канцеларијата на шерифот на округот Санта Фе во американската сојузна држава Ново Мексико ја завршила истрагата за пукањето во кое бил вмешан Алек Болдвин, а случајот е предаден на обвинител.

Галина Хачинс почина во октомври 2021 година. За време на снимањето на „Rust“, Болдвин пукал од пиштол, ненамерно убивајќи ја Хачинс, и ранувајќи го режисерот на филмот, Џоел Соуса. Според зборовите на актерот, тој не го повлекол чкрапалото, туку самиот пиштол „испукал“. Пиштолот требало да биде наполнет со празни чаури, но се покажало дека куршумите биле вистински.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....