ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац… (ФОТО)

Марија Шерифовиќ, која во 2007 година победи на Евровизија, на својот профил на Твитер јавно ја искажа својата поддршка за Тамара Тодевска.

шерифовиќ тамара
Принтскрин

Преку своето инста-стори, Јелена Карлеуша исто така се изјасни дека целосно ја поддржува Тамара за влез во финалето, објавувајќи дел од впечатливиот и емотивен настап на нашата претставничка.

карлеуша
Принтскрин

Своето воодушевување не го скри ниту пејачката Наташа Беквалац, која ги повика учесниците на втората полуфинална вечер да гласаат за влез во финале на Тамара, како претставничка на Македонија.

тамара наташа
Принтскрин

Тамара Тодевска ќе настапи под реден број 8 во големото финале што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив. Невена Божовиќ, претставничката на Србија ќе настапи под реден број 23.

Продукцијата на Евровизија ги распредели песните на начин што секој претставник ќе добие шанса да блеска пред публиката.

Еве како изгледа целосниот распоред на настапите.

Слични објави

Мерлин Монро и Лоренс Оливије не се поднесувале: Никогаш не му простила што ѝ рекол да биде секси (ФОТО)

Еспресо

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor

Слушнете како звучи „Километри“ на Лозано и бендот во карантински услови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Стојне Николова: Летото ќе го поминам во нашиот преубав Охрид

Еспресо

Го прашале Ајнштајн како e да се биде најпаметен човек на светот, a тој одговорил: Нe знам, прашајте го Никола Тесла

Еспресо

НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето

Igor

Остави Коментар

десет + 4 =

Слични објави

Толку од љубовта помеѓу снаата и свекрвата: Ова е причината поради која Лепа Брена и Александра Живојиновиќ веќе не се сакаат (ФОТО)

Васко Спасоски

„Јас сум пи*ко, Ана“! Аудиоснимка во која Ана Николиќ објаснува како му го уништила автомобилот на Раста (ВИДЕО)

Igor

Затоа е ГОЛЕМ: На Раде Шербеџија не му е проблем да чека во ред како и сите останати луѓе!

Васко Спасоски

Коронавирусот продолжува да прекинува концерти: И „Rolling Stones“ ја откажаа летната турнеја (ФОТО)

Инстаграм

Коронавирусот ја спречи Наоми Кемпбел да се разголи – Таа панично дезинфицира буквално се! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 4 април 2019, четврток

Igor