4.8 C
Скопје
07:32 - 27 февруари, 2024

Зошто Викторија Бекам „секогаш е на место“ и на 50 години: Додава колаген во кафето, тренира два пати дневно, јаде идентична храна…

Викторија Бекам ги откри своите тајни за убавина во интервју за Вог Австралија. Својот начин на живот го дефинираше како здрав, тренира два пати на ден и додава колаген во кафето.

Викторија Бекам освои нова насловна: таа е насловната ѕвезда на Вог Автсралија, модниот магазин за кој даде и ексклузивно интервју, докажувајќи дека е „секогаш е на место“ и покрај повеќе од 20-годишната кариера. Поранешната Пош Спајс отсекогаш следела начин на живот на благосостојба, дотолку што дури и нејзиниот сопруг Дејвид се шегувал со иронија на ова прашање.

Сепак, таа дури неодамна детално објасни која е секојдневната рутина што дозволува таа да биде во одлична форма на прагот од 50 години. Стилистката комбинира екстремни тренинзи, врвни третмани за убавина и најчесто користи производи кои се речиси „чудесни“ за кожата.

Минатата недела таа беше мета на светски познатиот готвач поради нејзините „комплицирани“ барања за вечера, но сега Викторија Бекам детално раскажа како нејзината посветеност на благосостојбата ја води кон толку здрав начин на живот што е речиси екстремна во практиките.

Кога е во Лондон со семејството, се буди во 6.45 часот и прво вежба во својата приватна теретана. Потоа трча на лентата за трчање 30 минути и веднаш се подготвува да ја однесе Харпер на училиште. Откако ќе се врати дома, таа се посветува на едночасовната сесија со кревање тежина за билдинг на телото, а тоа го прави во друштво на нејзиниот личен тренер.

По тренингот, се препушта на мало „разгалување“: туширање, нега на шминка (со производи од нејзината колекција на козметика). Следува изборот на облека за тој ден. Нејзината гардероба е составена речиси исклучиво од моделите на нејзините линии, но има и безвременски модни парчиња, како што се модните парчиња од Баленсијага.

Што е со диетата? Поранешниот Posh Spice се дефинира себеси како „екстремна“ во сè што прави: јаде многу здрави масти, па затоа рибата, јаткастите плодови и авокадото се секојдневно дел од нејзиното мени, речиси никогаш не консумира алкохол, редовно пие јаболков оцет и додава колаген во прав во кафето.

Користи и третмани за убавина со радиофреквенција, корисни за поттикнување на производството на колаген.

Колкумина би биле спремни да бидат толку строги за да бидат во одлична форма на речиси 50 години?

 

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....