ВОДИТЕЛКАТА на Евросонг затајувала данок?

Израелскиот супермодел Бар Рефаели (33), водителката на овогодинешниот Евросонг во Тел Авив, мора на државата да ѝ плати околу 2 милиони евра данок.

Освен тоа, израелското Министерство за правосудство објавило дека ќе мора да плати и 30.000 евра судски трошоци. Рефаели е обвинета дека во целост не ги пријавила своите милионски заработки во Израел и во странство.

Иако изјавила дека во спорниот период, 2009 година, поголемиот дел од времето не престојувала во Израел, судот поинаку пресудил. Наводно плаќала многу ниска кирија за својот скапоцен стан во Тел Авив, а луксузниот автомобил го добила за својата напорна работа.

Пред судот открила дека во 2009 година била во врска со Леонардо Дикаприо, со кого и живеела.
„Бевме во сериозна врска и тогаш не бев жител на Израел. Не морам да го плаќам израелскиот данок ако парите ги заработувам во друга земја – рекла Рефаели.

Во целиот случај се вмешани и нејзините родители кои се обвинети за „перење пари“.

Слични објави

Три хороскопски знаци кои знаат да го скршат мразот во љубовниот однос

Igor

Сите зјапаат во деколтето на Марјана, но таа има задник за чиста десетка (ФОТО)

Igor

Игор Карачиќ на гости во Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Краток и проѕирен фустан за новиот спот: Атрактивната пејачка Миа Борисавлевиќ ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо

Остави Коментар

14 − 6 =

Слични објави

Работи кои секој хороскопски знак БИ САКАЛ ДА ГИ СОКРИЕ од другите

Igor

Гоца Тржан шокираше со нејзината изјава: Тоше Проески не беше скромен! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Долго време ја немаше, но конечно се огласи – Селма Блер сподели среќна вест! (ВИДЕО)

Еспресо

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо

Бикот го очекуваат нови деловни можности, а Вагите некој денар плус на сметката

Igor

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Еспресо