30.8 C
Скопје
13:27 - 10 август, 2022

(ВИДЕО) Принцот Чарлс бил фасциниран од Барбра Стрејсенд: Пејачката добила букет цвеќе од неговата градина

принцот чарлс

Принцот Чарлс неодамна откри дека во младоста бил фасциниран од Барбра Стрејсенд, а славната пејачка му возрастила на комплиментите, откривајќи некои детали од нивното долгогодишно пријателство.

Потсетувајќи се во разговорот со британскиот водител Рос Кинг за младоста и средбата со принцот Чарлс, пејачката Барбра Стрејсенд изјавила: „Беше толку слатко“. Тоа беше во 1974 година во Сан Диего, каде што снимала во студиото, а принцот Чарлс имал 26 години и служел во Кралската морнарица.

 

„Тој побара да ме запознае, па дојде во музичкото студио. Му понудив чај и помислив: „Дали требаше да провери дали сум му турила отров?“ Од тој момент, ние станавме пријатели и јас сакав да ги минувам деновите во Хајгроу, шетајќи низ неговите градини, се сеќава Барбра“ , додавајќи дека веќе некое време престојувала во хотел во Лондон.

Потоа забележав свежо берено цвеќе на масата во хотелската соба на нејзината асистентка. „Ја прашав кој ми го испратил и таа ми одговори, обожавател по име Чарлс. Ја замолив да ми ја покаже пораката на цвеќето и таму беше неговиот потпис. Знаев дека не се од продавница за цвеќиња, туку од неговите градини, открила 79-годишната пејачка, надополнувајќи како сето тоа се случило во време кога Чарлс се уште не ја запознал Дијана .

„Кога ќе дојдеше на мој концерт, јас на шега му велев од сцената:„ Знаеш, да го изграв ова добро, можев да бидам првата еврејска принцеза“, како шега дополнилила Барбра.

Слични објави

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо

(Фото) Тејлор Фриц не го освои Вимблдон, но неговата девојка победи меѓу публиката: Која е убавицата што го бодри тенисерот?

Еспресо
Се вчитува....