4.8 C
Скопје
03:12 - 4 март, 2024

Вдовицата на Хју Хефнер: Сè има цена – морав да спијам со 80-годишен старец

Седум години по смртта на основачот на „Плејбој“, Хју Хефнер, неговата вдовица Кристал Хефнер откри како бил нејзиниот брак со него. Пред објавувањето на нејзините мемоари „Кажувај само добри работи: преживувајќи го ‘Плејбој’“, таа искрено зборуваше за животот во вилата на „Плејбој“.

И она што таа имаше да го каже не беше одлично.

Сега 37-годишната девојка беше замолена да остане во замокот во октомври 2008 година, кога имаше 21 година, а почна да се забавува со Хефнер само неколку месеци подоцна. Но, таа призна дека иако го сакала, никогаш не била „вљубена“ во него.

Хефнер прво ја замоли да се омажи за него на Бадник 2010. Иако Кристал првично го прифати предлогот, таа ја раскина свршувачката само пет дена пред парот да се венча во јуни 2011 година.

По краткото помирување со нејзиниот поранешен, Кристал на крајот се омажи за Хју на 31 декември 2012 година, станувајќи негова трета сопруга. Двојката беше во брак до смртта на Хефнер во 2017 година. Но, таа сега вели дека бракот со него не е „фантазија“.

„Се чинеше како свет на успех и фантазија, но мора да спиеш со 80-годишник. Има цена. Сѐ има цена”, изјави таа за „Пипл“.

Кристал рече дека Хеф ја напаѓал секогаш кога нејзиниот природен кафеав израсток бил видлив.

„Морав постојано да се фарбам, нешто што ми го гореше скалпот. Но, поради некоја причина, мислев дека се е нормално и неопходно да се биде убав во очите на Хеф“, вели таа.

Таа сега признава дека ѝ бил испран мозокот, велејќи: „Во тоа време мислев дека сум на врвот. Помислив: ‘Леле, ако само ми се допаѓа сè што тој сака и ги правам сите работи што тој сака да ги правам, тогаш јас ќе бидам неговата омилена“.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....