33.8 C
Скопје
19:27 - 22 јули, 2024

„Важен е секој сантиметар“: Јелена Розга објасни зошто никогаш не направила естетска корекција

Јелена Розга важи за една од најатрактивните во регионот, а нејзиниот љубовен живот со години е мистерија.

„Избирам човек кој ме разбира, кој ме сака и ме држи како мала вода на дланка. Навистина сум разгалена во тој поглед“, вели Јелена Розга и додава дека е емотивно среќна.

На изгледот на Јелена можат да ѝ позавидат дури и двојно помладите колешките, а таа додава дека за тоа се заслужни, пред се, љубовта кон музиката и публиката и дека ѝ е многу поважно да е здрава.

Меѓутоа, во една прилика беше критикувана поради природниот изглед, но таа никогаш не направила естетска операција.

„Поради мајка ми, никогаш не сум направила. Таа ќе ми рече: ‘Ќерко, што си направила од себеси?’ Кога почнав да пеам во ‘Магазин’ во 1996 година, тогаш почнав да се шминкам. Имав страшни алергии на очите, усните… Дерматолог кој е познат во Сплит, откако ми препиша лекови и масти, на мајка ми ѝ рече: ‘Убава е, но би била поубава ако малку го намали носот, да ја зголеми устата и да ги оперира ушите’. Таа само му рече: Збогум, Господине“, раскажа Розга.

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....